top of page

                                         Halı Sahiplerinin Dikkat Etmesi Gereken Konular !

       Her halı iplik yapısı, dokuması ve boya cinsine dikkat edilerek gerekli şekilde tekniğince temizlenmelidir.

     Halılar yıkama makinesine girmeden önce mutlaka toz alma makinesinden geçirilmeli toz, tüy, kum v.b.yabancı maddelerden arındırılmalıdır.Aksi takdirde yapılan yıkama sadece yüzeysel görüntü olur. Halının dibinde ıslanan kumlar çamurlaşmış bir tabaka oluşturur, bu durum sağlığınız için zararlı olur.

     Farklı müşterilere ait halılar aynı yerde, aynı havuzda beraberce yıkanmamalı, yere serilip üzerinde çizmelerle gezilmemelidir. Çünkü bir halıdaki kir ve mikrop diğer halıya da geçer. Biz Doğal Halı Yıkama olarak her halıyı tek tek tam otomatik makinalarda eşit su ve Doğal Halı Şampuanı ile yıkamaktayız.Halınızın temizliğini el makinelerindeki gibi yıkayan kişinin insiyatifine bırakmamaktayız.

     Halılarınızın temizliğinde Kostik, Hypo, Bulaşık Deterjanı v.b. amacına uygun olmayan pH değeri yüksek deterjanlar kullanılmamalıdır. Biz Doğal Halı Yıkama olarak halılarınızın temizliğini yaparken içerisinde kimyasal maddeler bulunmayan bitkisel halı yıkama şampuanlarını kullanmaktayız.

     Halı yıkama firmaları için yeraltı sularını kullanmak en ucuz ekonomik çözümdür, ancak İstanbul’daki yeraltı sularının demir ve kireci boldur bu da halınızın elyaf ve renklerine zarar verir. Bu sebeple biz Doğal Halı Yıkama olarak şehir şebeke suyu kullanmaktayız.

    Doğal Halı Yıkama olarak halılarınızı AXA Sigorta güvencesinde yangın, hırsızlık, v.b. her türlü zarar verebilecek olaya karşı sigortalamaktayız.

bottom of page