homemade-carpet-cleaner-21K.jpg
images.jpg
images (1).jpg

        Halılarınızdaki lekelere kendi tesisimizde ürettiğimiz DOĞAL markalı leke sökücüler ile işlem yapılmaktadır.

         Lekeye müdahale halının cinsine --- iplik yapısına --- lekenin durumuna göre işlem öncesi,işlem esnası veya işlem sonrası olmak üzere yapılması gereken şekliyle uygulanır. Dolayısıyla lekeli halı 2. veya 3. İşlemden geçirilmiş olur.

        Lekeli halılarda %90 sonuç alınmaktadır,buna karşın maalesef %10 luk sonuç alamadığımız durumlarda söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle işleme girmemiş,uygulama yapılmamış halı lekelerine %100 çıkacak diye asla GARANTİ VEREMEYİZ

      Lekelerin kolay çıkabilir olması için üzerine yapılan ilk müdahale çok önemlidir.

      Evlerde leke oluşunca panikle yapılan ilk yanlışlar;bulaşık deterjanı uygulamak,kolonya dökmek,limon sıkmak,çamaşır suyu ,kosla gibi oksijen bazlı ağartıcı içeren kimyasallar ile yıkayıp bolca durulayamamak, uzun süre bekletip leke oluştuktan 3 ay/6ay sonra yıkatmaya gönderip lekelerin çıkacağı beklentisinde olmaktır.

       Makine veya el halılarınız için kullandığınız amacına uygun olmayan kimyasallar o bölgede kalıcı deformasyona neden olur ve özellikle halınız açık renk ise bölgesel kahverengi veya kızıl lekeler oluşur ki bu bölgede tüylerin yandığının göstergesidir ve asla geri dönüşü yoktur.