top of page
homemade-carpet-cleaner-21K.jpg
images.jpg
images (1).jpg

        Halılarınızdaki lekelere kendi tesisimizde ürettiğimiz DOĞAL markalı leke sökücüler ile işlem yapılmaktadır.

         Lekeye müdahale halının cinsine --- iplik yapısına --- lekenin durumuna göre işlem öncesi,işlem esnası veya işlem sonrası olmak üzere yapılması gereken şekliyle uygulanır. Dolayısıyla lekeli halı 2. veya 3. İşlemden geçirilmiş olur.

        Lekeli halılarda %90 sonuç alınmaktadır,buna karşın maalesef %10 luk sonuç alamadığımız durumlarda söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle işleme girmemiş,uygulama yapılmamış halı lekelerine %100 çıkacak diye asla GARANTİ VEREMEYİZ

      Lekelerin kolay çıkabilir olması için üzerine yapılan ilk müdahale çok önemlidir.

      Evlerde leke oluşunca panikle yapılan ilk yanlışlar;bulaşık deterjanı uygulamak,kolonya dökmek,limon sıkmak,çamaşır suyu ,kosla gibi oksijen bazlı ağartıcı içeren kimyasallar ile yıkayıp bolca durulayamamak, uzun süre bekletip leke oluştuktan 3 ay/6ay sonra yıkatmaya gönderip lekelerin çıkacağı beklentisinde olmaktır.

       Makine veya el halılarınız için kullandığınız amacına uygun olmayan kimyasallar o bölgede kalıcı deformasyona neden olur ve özellikle halınız açık renk ise bölgesel kahverengi veya kızıl lekeler oluşur ki bu bölgede tüylerin yandığının göstergesidir ve asla geri dönüşü yoktur.

bottom of page